A Sebringnél a Nissan bizonyítja, hogy egy verseny megnyerése többet vesz igénybe - Cars - 2019

Anonim

A sebesség nagyszerű, de több mint a sebesség, hogy nyerjen egy legendás kitartás versenyt, mint a 12 Hours of Sebring, amely egy lámpatest az Egyesült Államok versenynaptár 1950 óta. A kombináció a tartósság és az üzemanyag-hatékonyság kapott egy csapat Nissan vezetők a pódium legmagasabb fokozatába ebben az évben.

Amikor az Egyesült Államok motorsportjairól van szó, a floridai Sebring-ben eltöltött évente egyszer napi versenyen csak az Indianapolis 500 és a Rolex 24 a Daytona versenyzői versengenek. Ebben az évben a pilóták, Pipo Derani, Nicoals Lapierre és Johannes van Overbeek a 22-es számú Tequila Patron által támogatott Extreme Speed ​​Motorsports Nissan Onroak DPi-t vitték. Ez nem csak puszta sebesség volt, hogy elhozta őket.

Ahogy a verseny leállt, a hangsúly az üzemanyag-hatékonyságra összpontosított, Derani elmondta Racernek. Az 1 órás és 35 perces menet után nyerte el a győzelmet, de még mindig meg kellett szereznie az autót a célvonalon. Derani-nak elegendõ sebességet kellett tartania ahhoz, hogy a versenytársak mellett maradjon, ugyanakkor elegendõ üzemanyagot takarítson meg ahhoz, hogy a célba érjen. Mint egy gyászos ingázó, aki megpróbálta összeszedni a gázkazánból minden utolsó kiesést, az utolsó körben alacsony üzemanyag figyelmeztetést kapott.

A dolgok nagyon különbözőek lehettek. A másik Extreme Speed ​​Motorsports Nissan, a 2-es számú autó el lett távolítva, mielőtt egyetlen körbe megy. A Cadillac 90-es számú ütközésével olyan belső károkat okozott, hogy az autó kivették a versenyből. A Cadillac pole pozícióban kezdte a versenyt, de két órás újabb ütközésbe került. A versenyen ez a hosszú, bármi megtörténhet.

A Sebring-nél a sofőrök annyi időt töltenek, mint a többiek. A 3, 74 mérföldes Florida-i helyszínen megtalálhatók a régi Hendricks hadsereg repülõterén, ahol az amerikai hadsereg B-17-es hadifaját a második világháború alatt kiképzettek. Tehát míg a legtöbb versenypálya teljesen sima járda, a Sebringnek durva betonok vannak, amelyek megbüntetik az autókat. Ebben az évben a nyertes Nissan 344 kört teljesített - összesen 1, 286, 56 mérföldet.

Míg a Cadillac uralta az IMSA WeatherTech SportsCar bajnokságot, amelynek része a Sebring, a Nissan fő versenytársa Mazda lett. Köszönhetően az RT24-Ps kis teljesítményű 2.0 literes motorjainak, a Mazda csökkentette az üzemanyag-takarékos játékot. De az 55-ös autót kizárta, amikor motorja tétovázni kezdett egy pit stop után, miközben a fékezési problémák a 77-es autót csökkentették.

A Nissan, a Cadillac és a Mazda mindannyian a "prototípus" versenyautók teljes győzelméért küzdöttek, de a Sebring két modellt is magában foglal, amelyek a gyártási modellek alapján készültek. A GTLM-ben a 911 Porsche 911 RSR a BMW, a Chevrolet, a Ford és a Ferrari győzelmét legyőzte. A 48-as számú Lamborghini Huracán GT3 az alacsonyabb szintű GTD osztályban vett részt.